


Clear Filament LED Bulb - Dimmable
Ideal for: restaurants, bars, hotels, residential
| Emission angle (Degrees) | 300 ° |
|---|---|
| Base | E27 |
| CRI | ≥83 |
| Color | Clear |
| Rated current | 41mA |
| External dimensions BxHxP | 60 * 108 |
| Dimmable | Yes, TRIAC STANDARD |
| Duration in hours | 15000 |
| ENERGY EXPRESSED IN KWH | 8 |
| Energy Efficency Class | A + |
| Nominal frequency | 50 / 60Hz |
| Degree of protection | IP20 |
| IK | IK05 |
| Nominal Lumens | 860 |
| Lumen Output | 800 |
| Material | Glass |
| New ERP Energy Efficency Class | F. |
| Nominal power | 8 |
| Power Factor (PF) | 0.8 |
| Series | DIMMABLE filament Bulb Goccia |
| Color Temperature | Natural Light - 4000K |
| Operating temperature | -20 ℃ ~ + 40 ℃ |
| Nominal tension | AC220-240V |